Informacja Administratora

Nasze przedszkole proponuje ofertę zajęć dodatkowych.

Zajęcia dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców.

Zajęcia muzyczno- rytmiczne - zajęcia rozbudzają u dzieci zamiłowanie do rytmicznego ruchu przy akompaniamencie muzyki lub śpiewu piosenki. Wyrabiają orientację w przestrzeni, spostrzegawczość i panowanie nad własnymi ruchami, kształtują prawidłową postawę.

Dzieci uczą się:

• rozpoznawać dźwięki
  • grać na instrumentach perkusyjnych
  • nowych piosenek
  • podstawowych kroków tańców
  • zabaw przy muzyce i piosence

Koncerty muzyczne- dzieci słuchają różnych form muzyki od klasycznej do popularnej; poznają instrumenty muzyczne, mają możliwość samodzielnie spróbować gry na nich. Poznają tańce nowoczesne i ludowe oraz obserwują stroje tancerzy.

Spotkania z muzyką Uli Pakuły- Występy pani Uli są bardzo lubiane przez dzieci. Przedszkolaki śpiewają, tańczą, uczestniczą w wesołej zabawie uatrakcyjnionej rekwizytami. Celem spotkań jest rozwijanie zainteresowań muzycznych, wzbogacenie słownictwa muzycznego, czy poczucia rytmu.

Religia dla dzieci 5 i 6 – letnich- dzieci wprowadzane są w zasady religijne poprzez kształtowanie postawy ufności i otwartości w stosunku do drugiego człowieka, przyswajanie sobie zasad i norm moralnych i podejmowanie praktyk religijnych w sposób dostosowany do możliwości i umiejętności dzieci.

Zajęcia z choreoterapii- terapia tańcem lub terapia tańcem i ruchem wykorzystująca taniec i ruch w procesie terapeutycznym. Zajęcia kształtują osobowość, rozwijają wyobraźnię, myślenie, sprzyjają przełamywaniu barier, nieśmiałości i lęku. Integrują z grupą.

Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej- przeciwdziałanie i zapobieganie powstawaniu i pogłębianiu się wad postawy, dążenie do prawidłowego rozwoju fizycznego oraz podniesienie sprawności ruchowej. Zajęcia dostosowane są do rodzaju wady i wieku dzieci. W czasie ćwiczeń wykorzystywane są różne formy i metody oraz urozmaicone przybory. Rodzice zapoznawani są z zestawami ćwiczeń, aby mogli kontynuować je z dziećmi w domu, zwiększając ich skuteczność.

Logopedia- zajęcia logopedyczne mają na celu: usprawnianie funkcji warunkujących prawidłowy przebieg nauki mowy i mówienia; stymulowanie procesu nabywania kompetencji i językowych; usuwanie zakłóceń i zaburzeń komunikacji językowej; pomoc w przezwyciężaniu trudności związanych z mówieniem i rozumieniem mowy; prowadzenie ćwiczeń kształtujących prawidłową mowę. W zakres opieki logopedycznej w przedszkolu wchodzi: diagnozowanie stanu motoryki narządów mowy i stanu artykulacji dzieci; prowadzenie ćwiczeń logopedycznych z dziećmi, u których stwierdzono zaburzenia komunikacji językowej; prowadzenie terapii logopedycznej indywidualnej i grupowej, w zależności od rozpoznanych potrzeb; wspieranie nauczycieli w działaniach usprawniających aparat mowny dzieci; podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej; współpraca z rodzicami dzieci, którym udzielana jest pomoc logopedyczna w celu włączenia ich w proces terapii ich dziecka i kontynuacji ćwiczeń w domu; konsultacje dla zainteresowanych rodziców.

Zajęcia terapii pedagogicznej- to oddziaływania za pomocą środków psychopedagogicznych na trudności dzieci w uczeniu się. Służy eliminowaniu niepowodzeń edukacyjnych i ich negatywnych konsekwencji. Specjalista terapii pedagogicznej opracowuje program zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, który ma usprawniać i stymulować zaburzone lub słabo rozwinięte funkcje sfery poznawczej, percepcyjno-motorycznej i emocjonalno-motywacyjnej.

Język angielski- na zajęciach lektorka stara się rozbudzić w dzieciach ciekawość wobec nowego języka, stworzyć możliwość osłuchania się z jego melodią i strukturą. Zajęcia prowadzone są metodą zabawową. Nauczanie języka angielskiego w naszym przedszkolu odbywa się z użyciem multimediów oraz tablicy interaktywnej. Umożliwia to skuteczne przekazywanie dzieciom wiedzy. Wykorzystywanie nowych technologii w czasie nauki niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak: lepsza interakcja między dzieckiem i nauczycielem, dynamiczny przebieg zajęć oraz większe zainteresowanie i zaangażowanie ze strony dzieci.